TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Radio LUZ
Samorząd Studencki Politechniki Wrocławskiej

Stypendium dla osób niepełnosprawnych

Stypendium Specjalne dla osób niepełnosprawnych

Stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych jest świadczeniem, które może otrzymać każdy student niepełnosprawny. Jedynym kryterium jest posiadanie aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Stypendium to może otrzymać każdy student niepełnosprawny, bez względu na tryb studiów.

Kwota stypendium
Stopień niepełnosprawności Kwota stypendium (zł)
lekki 200,-
umiarkowany 350,-
znaczny 500,-
Niezbędne dokumenty

Te same, które wymagane są do otrzymania stypendium socjalnego.

  • Wniosek o stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych można znaleźć na stronie Prorektora ds. Studenckich (Załącznik nr 7)
  • Aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub legitymacja osoby niepełnosprawnej.
Terminy

Wnioski o stypendium można składać przez cały rok akademicki. Jeśli kompletny wniosek zostanie złożony w terminie do 30 października stypendium zostanie przyznane od października. Jeśli kompletny wniosek zostanie złożony w terminie późniejszym - stypendium zostanie przyznane od miesiąca, w którym złożono wniosek, czyli:

  • kompletny wniosek złożony 31 października - stypendium przyznane od października,
  • kompletny wniosek złożony 1 listopada - stypendium przyznane od listopada.
Gdzie składać

Wnioski należy składać w p. 1.09 w budynku C-13

Odwołanie

Jeśli decyzja wydziałowej Komisji Stypendialnej jest negatywna, lub też niesatysfakcjonująca z innych względów, można złożyć odwołanie do Odwoławczej Komisji Stypendialnej. Odwołanie należy składać w dziekanacie swojego wydziału. Termin na złożenie odwołania to 14 dni od dnia otrzymania decyzji.

Nasza strona jest niesamowita i używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję