TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wydarzeniami. To nie wszystko, co robimy; działamy prężnie i stale, dlatego najwięcej informacji znajdziecie w naszych social media. Poniżej znajdziecie tylko podsumowanie!
Coroczna akcja Samorządu Studenckiego Wydziału Podstawowych Problemów Techniki.
Każda edycja skupiona jest na innym obszarze tematycznym. Atrakcje zmieniają się każdego roku – w przeszłości oferowaliśmy m.in. możliwość bezpłatnego zbadania wzroku i słuchu, wzięcia udziału w personalnych konsultacjach dietetycznych lub okazję do wysłuchania webinaru "Jak budować odporność w trudnych czasach? O osiąganiu Mistrzostwa Świata, badaniu fal mózgowych i leżeniu na plaży" (Zuzanna i Piotr Myszka, edycja 2021, online).
Szczegółowy harmonogram każdego roku udostępniany jest w samorządowych social media, do których śledzenia serdecznie zapraszamy!
Weekendowa impreza integracyjna dla studentów, której motyw przewodni zmienia się za każdym razem. Jest to świetna okazja, żeby poznać kolegów i koleżanki ze swojego wydziału. Odbywają się rajdy wiosenne i jesienne, często organizowane wspólnie z Samorządami innych wydziałów.
Impreza tematyczna w formie rejsu statkiem po Odrze, organizowana w czerwcu. Zwyczajowo oprócz studentów zapraszani są na nią prowadzący, władze Wydziału oraz pracownicy Dziekanatu.
Przebrania, jedzenie i muzyka są świetną odskocznią od zbliżającej się letniej sesji egzaminacyjnej. W poprzednich latach rejs odbywał się m.in. w tematyce Dzikiego Zachodu.
Nasi samorządowcy nie zajmują się tylko rozrywką. Każdego roku organizowana jest świąteczna akcja charytatywna na rzecz zwierząt. Zwyczajowo wybieramy trzy fundacje, które otrzymają w danej edycji pomoc.
W grudniu 2020 Samorząd Studencki WPPT był jednym z sześciu samorządów (W6, W5, W9, W10, W11, W12), które wspólnymi siłami wspierały fundacje Kotłownia, Matuzalki i Gruszętnik w przebiegu akcji Święta z piórem i pazurem. Akcja okazała się dużym sukcesem i jesteśmy dumni, że mogliśmy być jej współorganizatorami.
W roku 2021 we współpracy samorządów W11, W2, W5, W6, W7, W8, W9 i W13 została zorganizowana akcja Polidomki mająca na celu zbudowanie domków dla bezdomnych kotów z Wrocławia. Pomimo pandemicznych zawirowań udało się zbudować kilka domków i dostarczyć je do osób dokarmiających koty na prywatnych posesjach i działkach, a fundusze, które pozostały po zakupie materiałów, rozdysponowano między trzy wrocławskie fundacje opiekujące się zwierzętami.
W grudniu 2022 zorganizowano przedświąteczną zbiórkę darów materialnych na rzecz fundacji Pręgowane i Skrzydlate. Do pokoju 254 budynku A-1 (pokój samorządowy) można było przynosić przez dwa dni karmę, żwirek, zabawki dla kotów, kocie legowiska i artykuły higieniczne. 22/12/2022 dostarczyliśmy zebrane dary do Fundacji.
Z inicjatywy członków Koła Naukowego Nanoin oraz Samorządu Studenckiego Wydziału Podstawowych Problemów Techniki od semestru letniego 2021 odbywa się raz w roku Wydziałowa Integracyjno-Naukowa Konferencja Ogólnofizyczna.
Wyjątkowość tego wydarzenia polega na nieformalnym profilu konferencji - uczestnicy mają szansę nie tylko przedstawić własne badania lub ciekawe informacje ze świata nauk przyrodniczych, ale również opowiedzieć o swoich zainteresowaniach, aby zbliżyć się do uczelnianej społeczności. Zarówno omówienie nowego odkrycia naukowego, jak i relacja z niezapomnianej podróży są odpowiednimi tematami do poruszenia na Konferencji. Możliwe formy prezentacji to przemówienie lub plakat. Planowane są także wykłady zaproszonych gości. Wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do studentów, doktorantów i pracowników Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, ale również do osób związanych z Politechniką Wrocławską i innymi uczelniami.
Ostatnia okazja, by poczuć się jak na prawdziwym balu, to studniówka? Nic bardziej mylnego!
Tradycją są Bale Inżyniera będące okazją do stworzenia wspomnień na lata i wspólnego uczczenia sukcesu związanego z uzyskaniem tytułu inżyniera. Typowy dresscode to creative black tie, dzięki któremu wieczór nabiera dodatkowej doniosłości.
Nasza strona jest niesamowita i używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.