TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Koła Naukowe działające na Wydziale proponują Studentom możliwość rozwoju różnorodnych pasji, otwierają pole do dyskusji o architekturze i planowaniu, a także wspomagają praktyczne umiejętności. Poznasz je bliżej podczas wystawy, a poniżej znajdziesz krótkie prezentacje.
Kto wie, może skusisz się, by do któregoś dołączyć?
KN Urbanistyki CARDO
Koło Naukowe Urbanistyki CARDO zrzesza Studentów Architektury i Gospodarki Przestrzennej zafascynowanych ideą miasta. Prowadzi projekty badawcze i edukacyjne związane z urbanistyką. Zajmuje się promocją wiedzy o przestrzeni.
KN Historii Architektury ArcHist
Koło Historii Architektury ArcHist jest zrzeszającą miłośników historii architektury i konserwatorstwa organizacją interdyscyplinarną, która współdziała z innymi Wydziałami oraz UWr. Organizuje coroczne wyjazdy naukowe, otwarte seminaria i warsztaty, podczas których dokonuje inwentaryzacji i wykonuje projekty związane z ochroną zabytków.
SKN “BIMiś”
Studenckie Koło Naukowe "BIMiś" zajmuje się propagowaniem technologii BIM, dokształcaniem się w tym zakresie poprzez organizowanie konferencji i warsztatów oraz cotygodniowych spotkań w formie szkoleń. Członkowie Koła są odpowiedzialni ze uczelniany serwer BIMCloud.
KN Humanizacja Środowiska Miejskiego
Działające od 2007 roku KN HŚM zrzesza Studentów, którzy uczestniczą w działalności skierowanej na rozwój umiejętności projektowych, poznanie nowych technologii i metod projektowania, a także rozwój osobisty jego członków. Koło prowadzi projekty o znaczeniu społecznym, skierowane m.in. do osób niepełnosprawnych czy lokalnej społeczności Wrocławia, a także techniczne związane z budową prototypów konstrukcji architektonicznych.
KN Warsztat
KN Warsztat to kilkuosobowa struktura łącząca Studentów przy pracy nad niewielkimi i możliwymi do wykonania własnymi rękami projektami. Skupia się na tworzeniu prostych koncepcji i wykorzystywaniu do ich realizacji pozyskiwanych z wielu źródeł materiałów. Pracuje nad instalacjami i projektami małej architektury.
SKN Gospodarki Przestrzennej
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej zajmuje się szeroko pojętą przestrzenią, w szczególności jej zmienianiem, analizowaniem oraz aktywnym uczestnictwie w jej kreowaniu. Oprócz tego bierze udział w różnego rodzaju warsztatach i konferencjach poświęconych przestrzeni, jej rewitalizacji i wykorzystaniu oprogramowania GIS w planowaniu przestrzennym.
LabDigiFab
Koło naukowe LabDigiFab jest Kołem, które szuka zastosowań nowych technologii w architekturze. Ich specjalizacją jest cyfrowa fabrykacja, techniki projektowania parametrycznego, generatywnego i druk 3D. Zajmuje się również videomappingami, instalacjami interaktywnymi, skanowaniem 3D. Celem organizacji jest wspólne rozwiązywanie problemów pojawiających się przy projektowaniu lub realizowaniu pomysłów naszych członków.
Wrocławska Architektura Modernistyczna
Studenckie Koło Naukowe Wrocławskiej Modernistycznej Architektury nie tylko namacalnie poznaje historię obiektów modernistycznych, znajdujących się na terenie Wrocławia, ale również doświadczalnie z nimi eksperymentuje, starając się jak najlepiej wpisać w kontekst dzisiejszych czasów. W tego typu działaniach pomagają im warsztaty studenckie oraz tworzenie wszelkiego rodzaju instalacji edukacyjnych – mini Escape Room’ów.
YELLO
Artystyczne Koło Naukowe im. prof. R. Natusiewicza zajmuje się regularnym organizowaniem cosobotnich warsztatów rysunkowych poświęconych nauce rysowania modeli w dowolnym stylu. Ponadto też przygotowują instalacje artystyczne na eventy takie jak np. Slot Art Festival.
Industria
Koło Naukowe ochrony dziedzictwa przemysłowego zajmuje się tworzeniem listy zagrożonych obiektów przemysłowych Wrocławia oraz dokumentacją ich stanu, a także tworzeniem bazy internetowej obejmującej zarówno istniejące zabytki przemysłu, jak i również dziedzictwo utracone.
HabitatNOW
Zajmują się zagadnieniem habitatu, czyli środowiskiem mieszkaniowym człowieka. Środowisko to starają się swoimi projektami dostosować do potrzeb zarówno jednostki jak i społeczności. W celu realizacji tych założeń tworzą współgrające ze sobą koncepcje w różnych skalach dom-osiedle-miasto. Ich cotygodniowe spotkania mają charakter warsztatowy lub wykładowy.
Nasza strona jest niesamowita i używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.