TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Nasz dziekanat mieści się w budynku D-20 na drugim piętrze. Wszystkie informacje o dziekanacie Wydziału Elektrycznego (godziny otwarcia, miejsce, pracownicy, kontakt) znajdziesz na tej stronie.
W pierwszej kolejności zalecamy po prostu porozmawiać z prowdzącym dany wykład, ćwiczenia bądź labolatorium. Można to zrobić na zajęciach albo na konsultacjach. Jeśli nie chcesz czekać to warto jest napisać mail. Pamiętaj jednak, aby do takiej komunikacji użyć poczty studenckiej i zachować kulturę wypowiedzi. Jeśli problem dotyczy większej ilości osób to warto, aby w ramach całej grupy zrobił to starosta kierunku.
Jeśli próby dialogu z prowadzącym nie przyniosły rezultatu zapraszamy do kontaktu do nas na portalu Facebook, gdzie na pewno udzielimy ci wsparcia.
Pisanie maili do prowadzących może być stresujące szczególnie, gdy robimy to pierwszy raz i obawiamy się, że napiszemy coś nieodpowiedniego. Z tego powodu wymieniamy najważniejsze elementy jakie powinna zawierać taka wiadomość.
Ważne jest, by zacząć od “Szanowny/a Panie / Pani”, po czym dodać stopień naukowy, na przykład “Szanowna Pani Profesor”, lub “Szanowny Panie Doktorze”. Jeśli piszemy do doktoranta lub magistra wystarczy “Szanowny/a Panie / Pani”.
We wstępie wiadomości warto napisać co studiujemy i kiedy mamy zajęcia z danym prowadzącym: “Jestem studentem / studentką I roku kierunku Automatyka Przemysłowa na Wydziale Elektrycznym (APR W5). Mam z Panem / Panią zajęcia z Podstaw Elektrotechniki we wtorek o godzinie 13.15 (kod grupy R00-28z). W przypadku, gdy jest to odpowiedź/kolejny mail w wątku z tym prowadzącym, nie musimy tego pisać.
W kolejnym akapicie przechodzimy do meritum sprawy, zachowując kulturę wypowiedzi.
Na zakończenie przyjęło się, że piszemy “Z poważaniem,” i na końcu zostawiamy swój podpis.
Pamietajmy również o tym, że maile do prowdzących wysyłamy tylko i wyłącznie z poczty studenckiej. Mile widziane jest też dopisanie w tytule wiadomości skrót kierunku i wydziału np "APR W5" (szczególnie kiedy wiemy, że dany prowadzący uczy też poza Wydziałem Elektrycznym).
Wszystko znajdziesz na stronie naszego Wydziału w zakładce “Studenci“ i potem klikając “Informacje i dokumenty”. Wybierz rodzaj studiów, a potem plik odpowiedni dla twojego kierunku i semestru. Na tej stronie znajdziesz też inne przydatne informacje, takie jak warunki wpisu na kolejny semestr.
Każdy kurs na Politechnice ma określoną wartość - punkty ECTS. Przedmioty mają odgórnie określoną liczbę punktów, które “zbieramy” zaliczając kurs. Ich wartości możecie odczytać przez platformę JSOS.
Również każdy semestr ma określoną liczbę punktów, które możesz stracić, nazywaną deficytem. Informację na temat deficytu znajdziecie w planie studiów.
Dla przykładu:
Na pierwszym semestrze Automatyki Przemysłowej dopuszczalny deficyt punktów ECTS wynosi 11. Oznacza to, że możesz nie zdać przedmiotów, których wartość wynosi łącznie 11 punktów i nadal awansować na semestr nr 2. Załóżmy, że student A nie zdał tych przedmiotów:
Jego deficyt wynosi 7, czyli nadal ma prawo do zapisów na kolejny semestr.
Student B nie zaliczył:
Jego deficyt wynosi 12, więc niestety nie ma prawa awansu na kolejny semestr (jeśli zaliczyłby Technologie Informacyjne i deficyt wynosiłby 11 to mógłby przejść dalej).
Deficyt ECTS się nie “zeruje” po semestrze, czyli jeśli przejdziemy na kolejny semestr z deficytem 11 punktów, a nie mamy szansy na ich odrobienie (nie otworzył się kurs poprawkowy), na końcu deficyt pozostanie taki sam (lub może nawet się zwiększyć). Z każdym kolejnym semestrem próg deficytu jest też niższy, więc warto jest mieć to na uwadze.
Jeżeli pomimo niezdanego kursu “zmieściliśmy się” w deficycie ECTS możemy przejść na kolejny semestr z tzw deficytem punktów ECTS. Jeżeli kursu nie zdało więcej osób, starosta roku może starać się o kurs poprawkowy w kolejnym semestrze. Jeśli nie uda się zorganizować kursu poprawkowego do realizacji kursu możemy przystąpić z rokiem niżej rok później.
Należy jednak pamiętać, że dopóki nie zdamy kursu cały czas posiadamy deficyt punktów o wartości ECTS z tego przedmiotu. Na koniec semestru musimy zanieść podanie o wpis na semestr z deficytem punktów ECTS do dziekanatu naszego wydziału, aby uzyskać prawa do zapisu na kolejny semestr.
Po ukończeniu semestru i otrzymaniu oraz zatwierdzeniu wszystkich ocen w Indeksie Elektronicznym:
Prerekwizyty są to “ wymagania wstępne” do przystąpienia do jakiegoś kursu. Przykładowo aby przystąpić do laboratoriów z Podstaw Inżynierii Materiałowej, musimy wcześniej zaliczyć z nich wykład. Podobną sytuację mamy z kursami matematycznymi gdzie Analiza matematyczna 1 jest pre rekwizytem do Analizy Matematycznej 2. Pełną listę tych wymagań dla wydziału elektrycznego znajdziemy na tej stronie.
Na naszym Wydziale na język obcy i zajęcia sportowe można się zapisać od 3 semestru. Należy dobrać takie godzinach kursów ogólnouczelnianych, aby nie pokrywały się z zajęciami prowadzonymi w ramach studiów (język obcy odbywa się 2 razy w tygodniu!)
Nauka języka obcego powinna być ukończona na poziomie przynajmniej B2.2.
Ścieżki edukacyjne nauki języka obcego są tutaj.
Aktualny Katalog Zapisowy znajdziesz tutaj.
Opiekunowie kierunków to pracownicy dziekanatu przypisani do poszczególnych kierunków. Kiedy chcecie skontaktować się z dziekanatem piszcie do swoich opiekunów.
Podczas studiów mamy możliwość wyjeżdzania za granicę, więcej informacji znajdziecie tutaj.
Nie , fartuch nie jest obowiązkowy na zajęciach Wydziału Elektrycznego.
Studiując na Politechnice macie możliwość podjęcia studiów na uczelniach partnerskich co da wam dwa dyplomy renomowanych uczelni. Więcej informacji tutaj.
Swoje prawa i obowiązki znajdziecie w §5 i §6 regulaminu studiów.
Tak i bardzo do tego zachęcamy! Pod koniec semestru do końca sesji są dla Was dostępne ankiety na temat wybranych zajęć, na które uczęszczaliście w danym semestrze. Znajdziecie je na USOSie w zakładce "MÓJ USOSWEB".
Ponadto zachęcamy do głosowania na Waszych ulubionych prowadzących w naszym Plebiscycie "Elektryzujący Prowadzący", który odbywa się raz w roku, pod koniec semestru letniego.
Na ten temat można przeczytać w §19 regulaminu studiów. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli spełnicie swoje obowiązki to powinno być wszystko w porządku.
Spokojnie - przypomnimy!
U = I * R
I = U / R
R = U / I
Nasza strona jest niesamowita i używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.