Święta Bożego Narodzenia 2022

Data: 24.12.2022

[PL]
Samorząd Studencki Wydziału Podstawowych Problemów Techniki pragnie złożyć serdeczne życzenia wszystkim studentom, pracownikom i nauczycielom akademickim naszego Wydziału. Mamy nadzieję, że Święta Bożego Narodzenia będą zdrowe i wesołe, spędzone w miłej atmosferze z przyjaciółmi i bliskimi, nadchodzący rok 2023 okaże się pełen sukcesów... a wieczorem nie zabraknie barszczu, uszek i pierogów.
Niezależnie od sposobu świętowania życzymy również udanego wypoczynku w nadchodzącej przerwie świątecznej.

[EN]
The Student Council of the Faculty of Fundamental Problems of Technology would like to extend warm wishes to all students, employees and academic staff of our Faculty. We hope that this Christmas will be both healthy and merry, spent in a pleasant atmosphere with friends and loved ones, that the coming year 2023 will prove to be full of accomplishments... and that in the evening there will be no shortage of borscht, uszka and pierogi.
Regardless of how you celebrate, we also wish you a good rest over the upcoming Christmas break.

Galeria zdjęć