TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Słowo sesja dalej wzbudza w Tobie lęk? Uwierz, że diabeł nie tak straszny jak go malują, a odpowiedzi na podstawowe pytania w tym temacie znajdziesz poniżej. Jeśli niektóre kwestie dalej nie będą dla Ciebie oczywiste zapraszamy do kontaktu przez nasze media społecznościowe.
To jeden z dwóch okresów w roku akademickim, w którym organizowane są wszystkie egzaminy. W trakcie semestru zimowego odbywa się sesja zimowa, w trakcie semestru letniego odbywa się sesja letnia. Popularnie uznaje się wyraz S.E.S.J.A. za skrót od słów: System Eliminacji Studentów Jest Aktywny.
Sesja egzaminacyjna na studiach stacjonarnych trwa 13 dni roboczych (od poniedziałku do piątku). Na studiach niestacjonarnych przeznacza się 16 kolejnych dni (w tym 2 lub 3 soboty).
Dokładne daty znajdziesz tutaj: https://pwr.edu.pl/studenci/kalendarz-akademicki
Do końca szóstego tygodnia zajęć semestru (cyklu dydaktycznego) dziekan ogłasza, na podstawie propozycji egzaminatorów, harmonogram sesji egzaminacyjnej. Drugi termin egzaminu zawsze wyznacza się z co najmniej pięciodniowym odstępem od pierwszego. Harmonogram znaleźć można na stronie internetowej wydziału i/lub na tablicy ogłoszeń dziekanatu.
Podczas egzaminu trzeba wziąć ze sobą swoją i ważną legitymację studencką. Gdy przy sprawdzaniu tożsamości studenta nie będziesz miał/-a przy sobie legitymacji, nie zostaniesz wpuszczony na egzamin.
Nie jest to obowiązek, ale na egzamin wypada ubrać się na galowo, albo co najmniej schludnie i kulturalnie.
Jeśli ocena z pierwszego terminu egzaminu jest negatywna, prowadzący ma obowiązek poinformowania o ocenie i udostępnienia ocenionej pracy do wglądu studentowi minimum trzy dni przed kolejnym terminem. Prowadzący musi także wystawić oceny w systemie USOS w ciągu trzech dni roboczych od ostatniego terminu egzaminu, ale nie później niż w pierwszym dniu roboczym po zakończeniu sesji egzaminacyjnej.
Oczywiście, prawem studenta jest wgląd do swoich ocenionych prac, m.in. pracy egzaminacyjnej. Prowadzący umożliwia wgląd do pracy egzaminacyjnej na wniosek studenta.
Student może, na zasadzie dobrowolności, w porozumieniu z egzaminatorem i za zgodą dziekana, przystąpić do egzaminu w terminie wcześniejszym niż zaplanowany.
W uzasadnionych przypadkach losowych, za wiedzą egzaminatora, dziekan może zezwolić studentowi na złożenie egzaminu po terminie.
Nasza strona jest niesamowita i używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.